Pow. użytkowa
374.23 m2
Pow. zabudowy
313.36 m2
Pow. netto
390.59 m2
Pow. całkowita
541.42 m2
Pow. dachu
313.36 m2
Kubatura
1820 m3
Min. szer. działki
26.48 m
Min. dł. działki
31.87 m
Wysokość budynku
7.11 m
Szerokośc budynku
18.48 m
Długość budynku
24.87 m
Kominek
TAK
Typ domu
dom wolnostojący
lustrzane odbicie
Kupując projekt typowy w HS-PROJEKT otrzymasz 500,00 zł rabatu na wykonanie adaptacji. Cena projektu typowego wg cennika dostępnego na stronie autora projektu.
505 125 639

Opis projektu -

Villa Nova to luksusowy nowoczesny dom jednorodzinny dla 4-7 osób. Ta niezwykle wygodna i przestronna rezydencja posiada wszystko, czego można oczekiwać od komfortowego domu. Całość zaprojektowano w logiczny, przemyślany sposób. Funkcjonalne wnętrza komponują się tu z dobrymi proporcjami brył i konsekwentną, minimalistyczną estetyką. Dom mimo na wskroś nowoczesnej formy, jest za razem powściągliwy i ciepły. Dzięki temu oprze się z pewnością przemijającym modom w architekturze i zawsze będzie "na czasie". Willa posiada dwa oblicza: front domu jest dyskretny i monumentalny - trochę izolujący od ulicy, elewacja ogrodowa natomiast jest przeszklona, otwarta, zorganizowana wokół pięknego patia z drewnianym tarasem i basenem. Przeszklenia dwukondygnacyjnego salonu wprowadzają ogród i światło do wnętrza domu - z wielu miejsc we wnętrzu można obcować z otaczającą przyrodą. Podstawowymi zasadami kształtowania wyglądu zewnętrznego były: rytm fasad, oraz szlachetne naturalne materiały. Dom nie krzyczy swoim nowobogactwem, ale delikatnie przemawia do widza dobrym smakiem. Wnętrze willi zorganizowano wokół wysokiego salonu, który z otaczającymi pomieszczeniami na parterze i antresolą na piętrze tworzy luksusową przestrzeń dzienną. Pokoje są duże, pełne światła, sypialnie wygodne z garderobami lub dużymi szafami wnękowymi. Liczba pokoi, łazienek i pomieszczeń gospodarczych jest optymalna dla każdej rodziny. Dodatkowo w projekcie można właściwie dowolnie przestawiać ścianki działowe aranżując wnętrze po swojemu. Warto wspomnieć także o zastosowanych energooszczędnych rozwiązaniach w budynku. Bardzo dobre izolacje termiczne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, panele solarne, pompa ciepła - wszystko to powoduje, że dom jest "zielony" i niedrogi w eksploatacji. Pracownia dysponuje również projektem w wersji odbicia lustrzanego.

  • Fundamenty:  betonowe ławy i ściany fundamentowe 
  • Ściany zewnętrzne:  ściany murowane - ceramiczne pustaki porotherm + styropian + tynk cienkowarstwowy / mur licowy klinkierowy 
  • Strop:  żelbetowy monolityczny 
  • Elewacje:  tynk cienkowarstwowy na styropianie, mur klinkierowy, płyty włókno-cementowe 
  • Pokrycie dachu:  papa termozgrzewalna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

  • Ep - 93,30 kWh/(m2)
  • Ek - 89,50 kWh/(m2 rok)
  • EUco - 66,54 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

  • Ep - 76,54 kWh/(m2)
  • EUco - 34,34 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Rzuty kondygnacji -

Rzut nr 1

Rzut nr 2

Usytuowanie na działce / przekrój -
Elewacje -

Koszt budowy domu -

Koszta stan pod klucz (Koszty budowy ogółem): 997 257,00 zł

Koszt stan surowy otwarty: 369 865,00 zł

Koszt stolarka: 215 698,00 zł

© 2024 HS-Projekt | Gliwice
wykonanie: kotonski.pl