Rusałka (8)

Pow. użytkowa
86.55 m2
Pow. zabudowy
87 m2
Pow. netto
108 m2
Pow. całkowita
176 m2
Kubatura
514 m3
Min. szer. działki
18.6 m
Min. dł. działki
16.3 m
Wysokość budynku
7 m
Kąt nach. dachu
40 st
Typ dachu
dwuspadowy
Typ domu
dom wolnostojący
Kupując projekt typowy w HS-PROJEKT otrzymasz 500,00 zł rabatu na wykonanie adaptacji. Cena projektu typowego wg cennika dostępnego na stronie autora projektu.
505 125 639

Opis projektu -

Rusałka to projekt domu przeznaczony dla osób ceniących standardowe rozwiązania. Dom posiada zwartą formę; jego dużą zaletą jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Za względu na powierzchnię domu działka potrzebna pod jego zabudowę nie musi być duża. Parter tego domu zajmuje strefa dzienna, którą tworzą: wiatrołap, wc, otwarta kuchnia, jadalnia i salon. Pomieszczenie gospodarcze znajduje się na tyłach garażu. Prowadzi do niego oddzielne wejście od strony ogrodu - jest to duże ułatwienie jeśli chodzi np. o wnoszenie opału do kotłowni. Schody usytuowane tuż przy wejściu prowadzą na zaciszne poddasze. Strefa nocna to trzy sypialnie, łazienka i garderoba. Jedna z sypialni posiada oddzielną garderobę, co pozwala na większy komfort mieszkańców domu.


  • jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, niepodpiwniczony
  • przeznaczony dla 4 osób
  • na parterze zaprojektowano salon z kominkiem, otwartą kuchnię, wc, przedsionek, hol, kotłownię (pomieszczenie gospodarcze) oraz garaż;
  • na poddaszu zaprojektowano sypialnię rodziców z wydzieloną garderobą, łazienkę i garderobę ogólnodostępną, oraz dwie dodatkowe sypialnie;
  • cechą charakterystyczną tego domu jest tradycyjna, zwarta forma oraz ekonomiczne rozwiązanie funkcjonalne pomieszczeń z maksymalnie zredukowaną komunikacją.

Rzuty kondygnacji -

Rzut parteru

Rzut poddasza

Rzut sytuacyjny

Elewacje -

ściany zewnętrzne tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany)

Koszt budowy domu -

Koszta stan pod klucz (Koszty budowy ogółem): 212,00 zł

Koszt stan surowy otwarty: 99,00 zł

Dach -

o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki
© 2024 HS-Projekt | Gliwice
wykonanie: kotonski.pl